QB0603B25WYS
American Technical Ceramics
Product No:
QB0603B25WYS
Description:
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 13°C/W, 20°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 1.52mm x 0.76mm
Material Beryllium Oxide
Thermal Conductivity 50W/m-K, 76W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0025" (0.064mm)