QLUXDOBAL29620W84930
LTF technology LLC
Product No:
QLUXDOBAL29620W84930
Manufacturer:
LTF technology LLC
Description:
LED ENG QLUX NEUT WHT LNR 3000K
User Guide
Lens Type Flat
Configuration Linear
Viewing Angle 160°
Color White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) 94
Size / Dimension 296.00mm L x 45.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 90 lm/W
Product Status Active
Series QLUX
Temperature - Test 25°C
Type LED Engine
Mfr LTF technology LLC
Features Dimming-ELV, Triac
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 120VAC