QLUXDOBAR16025W84930
LTF technology LLC
Product No:
QLUXDOBAR16025W84930
Manufacturer:
LTF technology LLC
Description:
LED ENG QLUX WHT ROUND 3000K
In Stock : 24
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Configuration Round
Viewing Angle 160°
Color White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) 92
Size / Dimension 160.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test 85 lm/W
Product Status Active
Luminous Flux @ Current/Temperature 2128lm
Series QLUX
Temperature - Test 25°C
Type LED Engine
Mfr LTF technology LLC
Features Dimming-ELV, Triac
Height 12.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 120VAC