QM30-14P-EP(50)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
QM30-14P-EP(50)
Description:
CONN PLUG 14POS IDC GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Contact Type Outer Shroud Contact
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Series QM
Wire Type Discrete or Ribbon Cable
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.070" (1.78mm)