Home / Oscillators / QMQF576D33-2.0A-10.245
minImg
QMQF576D33-2.0A-10.245
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QMQF576D33-2.0A-10.245
Description:
XTAL OSC TCXO 10.2450MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 22mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 10.245 MHz