QRMNV85ANXXNVGRB12E
APEM Inc.
Product No:
QRMNV85ANXXNVGRB12E
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
REAR MOUNT NVISGRNB 12VDC IP67
In Stock : 21
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (8.00mm)
Millicandela Rating 150mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series QRM-NV
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 6.75mm Dia