QS83XXHG24X0033
APEM Inc.
Product No:
QS83XXHG24X0033
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
INDICATOR 8MM FIXED HI GRN 24V
In Stock : 294
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.315" (8.00mm)
Millicandela Rating 1900mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series QS
Type LED
Voltage 24V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia