Home / Crystals / QT252S-38.400MEEV-T
minImg
QT252S-38.400MEEV-T
QST
Product No:
QT252S-38.400MEEV-T
Description:
2.5X2.0 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Mfr QST
Frequency 38.4 MHz