Home / Crystals / QT325G-33.3330MAAV-T
minImg
QT325G-33.3330MAAV-T
QST
Product No:
QT325G-33.3330MAAV-T
Manufacturer:
QST
Description:
3.2X2.5 30PPM @25C 30PPM (-20 TO
In Stock : 6000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 50
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series QT325G
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr QST
Frequency 33.333 MHz