Home / Crystals / QT325S-10.000MAAE-T
minImg
QT325S-10.000MAAE-T
QST
Product No:
QT325S-10.000MAAE-T
Manufacturer:
QST
Description:
3.2X2.5 30PPM @25C 30PPM (-20 TO
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series QT325S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr QST
Frequency 10 MHz