Home / Oscillators / QVMQF326D25-2.0A-120.000
minImg
QVMQF326D25-2.0A-120.000
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF326D25-2.0A-120.000
Description:
XTAL OSC VCTCXO 120.0000MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 23mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 120 MHz