Home / Oscillators / QVMQF326P25-2.5B-24.8064
minImg
QVMQF326P25-2.5B-24.8064
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF326P25-2.5B-24.8064
Description:
XO VCTCXO 24.8064MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 30mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 24.8064 MHz