Home / Oscillators / QVMQF326P33-2.0A-149.875
minImg
QVMQF326P33-2.0A-149.875
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF326P33-2.0A-149.875
Description:
XO VCTCXO 149.8750MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 38mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 149.875 MHz