Home / Oscillators / QVMQF326T33-2.0A-62.210
minImg
QVMQF326T33-2.0A-62.210
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF326T33-2.0A-62.210
Description:
XTAL OSC VCTCXO 62.2100MHZ CMOS
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 25mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QuikXO
Function Enable/Disable
Type VCTCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 62.21 MHz