Home / Oscillators / QVMQF574T33-2.0A-70.656
minImg
QVMQF574T33-2.0A-70.656
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF574T33-2.0A-70.656
Description:
XTAL OSC VCTCXO 70.6560MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 24mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 70.656 MHz