Home / Oscillators / QVMQF576D25-2.0A-43.000
minImg
QVMQF576D25-2.0A-43.000
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576D25-2.0A-43.000
Description:
XTAL OSC VCTCXO 43.0000MHZ LVDS
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 23mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QuikXO
Function Enable/Disable
Type VCTCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 43 MHz