Home / Oscillators / QVMQF576D33-2.5B-16.385228
minImg
QVMQF576D33-2.5B-16.385228
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576D33-2.5B-16.385228
Description:
XO VCTCXO 16.385228MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 26mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V