Home / Oscillators / QVMQF576P25-2.0A-24.5535
minImg
QVMQF576P25-2.0A-24.5535
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576P25-2.0A-24.5535
Description:
XO VCTCXO 24.5535MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 30mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 24.5535 MHz