Home / Oscillators / QVMQF576P25-2.0A-32.736
minImg
QVMQF576P25-2.0A-32.736
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576P25-2.0A-32.736
Description:
XO VCTCXO 32.7360MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 30mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 32.736 MHz