Home / Oscillators / QVMQF576P33-2.0A-10.00135
minImg
QVMQF576P33-2.0A-10.00135
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576P33-2.0A-10.00135
Description:
XO VCTCXO 10.00135MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 35mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V