Home / Oscillators / QVMQF576P33-2.5B-18.432
minImg
QVMQF576P33-2.5B-18.432
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576P33-2.5B-18.432
Description:
XO VCTCXO 18.4320MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 38mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 18.432 MHz