RC1/2U475KTD
Kamaya Inc.
Product No:
RC1/2U475KTD
Description:
RES 4.7M OHM 10% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 MOhms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W