RKS-12-12-W
Essentra Components
Product No:
RKS-12-12-W
Manufacturer:
Essentra Components
Description:
HOOK&LOOP STRIP WHITE 1'
User Guide
Shape Rectangular
Color White
Material Polyethylene (PE) Hook, Polyamide (PA) Loop
Mounting Type -
Product Status Active
Series Richco, RKS
Type Hook and Loop
Length 12.000" (304.80mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Package Bulk
Width 0.750" (19.05mm)