RKW-12-18-OR
Essentra Components
Product No:
RKW-12-18-OR
Manufacturer:
Essentra Components
Description:
HOOK&LOOP TIE ORANGE 1.5'
User Guide
Shape Rectangular
Color Orange
Material Polyethylene (PE) Hook, Polyamide (PA) Loop
Mounting Type -
Product Status Active
Series Richco, RKW
Type Hook and Loop - Tie
Length 18.000" (457.20mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Package Bulk
Width 0.750" (19.05mm)