RL1632T4F-R002-FNH
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
RL1632T4F-R002-FNH
Package:
0612
Description:
RES 0.002 OHM 1% 1W WIDE 1206
In Stock : 8971
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 2 mOhms
Series RL1632T4F
Power (Watts) 1W