RM04F8R66CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
RM04F8R66CT
Package:
0402
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 30000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 8.66 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.063W, 1/16W