RR9KG4330USBCCIMR6B
GlobTek, Inc.
Product No:
RR9KG4330USBCCIMR6B
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
Description:
POWER SUPPLY 65W 15V 4.33A USB C
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop, Wall Mount (Class I)
Output Connector USB C Receptacle
Input Connector IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 4.33A
Series GTM96600-6515-R2
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 15V
Standard Number 60601-1; 60950-1; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC