RR9LE5410LCP-IMR6B
GlobTek, Inc.
Product No:
RR9LE5410LCP-IMR6B
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
Description:
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 12V 65W
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop, Wall Mount (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, PSE, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Input Connector IEC 320-C6, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5.41A
Series -
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number 60601-1-11; 60601-1-2; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC