RV8S-L-A240-A240
IDEC
Product No:
RV8S-L-A240-A240
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
In Stock : 16
User Guide
Load Current 2 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RV8
Package / Case Module
Mfr IDEC
Package Bulk
Voltage - Input 192 ~ 264VAC