RV8S-L-D24-A120
IDEC
Product No:
RV8S-L-D24-A120
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
In Stock : 3
User Guide
Load Current 3.5 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 0 V ~ 24 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RV8
Package / Case Module
Mfr IDEC
Package Bulk
Voltage - Input 96 ~ 132VAC