RV8S-L-D48-A120
IDEC
Product No:
RV8S-L-D48-A120
Manufacturer:
IDEC
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Current 100 mA
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 0 V ~ 48 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RV8
Package / Case Module
Mfr IDEC
Package Bulk
Voltage - Input 96 ~ 132VAC