S1210R-103K
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-103K
Package:
1210
Description:
FIXED IND 10UH 291MA 1.9 OHM SMD
In Stock : 4408
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 291 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 10 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 28MHz