S1210R-823G
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-823G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 82UH 137MA 8.5 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 137 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.5Ohm Max
Inductance 82 µH
Series S1210R
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 8MHz