S4924R-153J
API Delevan Inc.
Product No:
S4924R-153J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 15UH 618MA 800MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 618 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 15 µH
Series S4924R
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 49MHz