S4924R-332J
API Delevan Inc.
Product No:
S4924R-332J
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.045A 350 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.045A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.045 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 85MHz