S4924R-333H
API Delevan Inc.
Product No:
S4924R-333H
Description:
FIXED IND 33UH 471MA 1.37OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 160mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 471 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.37Ohm Max
Inductance 33 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 34MHz