S4924R-392K
API Delevan Inc.
Product No:
S4924R-392K
Description:
FIXED IND 3.9UH 970MA 400MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 970mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 970 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 75MHz