SDS850R-562N
API Delevan Inc.
Product No:
SDS850R-562N
Description:
FIXED IND 5.6UH 1.95A 65MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 5.6 µH