SDS850R-683M
API Delevan Inc.
Product No:
SDS850R-683M
Description:
FIXED IND 68UH 600MA 440MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 440mOhm Max
Inductance 68 µH