SMT20C-12SADJJ
Artesyn Embedded Power
Product No:
SMT20C-12SADJJ
Description:
DC DC CONVERTER 0.9-5V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 80°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.8V
Voltage - Output 1 0.9 ~ 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.20" L x 0.61" W x 0.48" H (30.5mm x 15.5mm x 12.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10.2V
Series SMT20C (66W)
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 91%