SP1008R-272G
API Delevan Inc.
Product No:
SP1008R-272G
Description:
FIXED IND 2.7UH 485MA 482MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 485 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 482mOhm Max
Inductance 2.7 µH