SP1008R-471K
API Delevan Inc.
Product No:
SP1008R-471K
Description:
FIXED IND 470NH 941MA 128MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 941 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 128mOhm Max
Inductance 470 nH