SP1210R-222K
API Delevan Inc.
Product No:
SP1210R-222K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210
Description:
FIXED IND 2.2UH 922MA 211MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 892mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 922 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 211mOhm Max
Inductance 2.2 µH