SP1210R-272J
API Delevan Inc.
Product No:
SP1210R-272J
Description:
FIXED IND 2.7UH 826MA 305MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 784mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 826 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 305mOhm Max
Inductance 2.7 µH