SP1210R-682G
API Delevan Inc.
Product No:
SP1210R-682G
Description:
FIXED IND 6.8UH 576MA 630MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 497mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 576 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 630mOhm Max
Inductance 6.8 µH