SP1210R-683G
API Delevan Inc.
Product No:
SP1210R-683G
Description:
FIXED IND 68UH 185MA 6.1 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 157mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.1Ohm Max
Inductance 68 µH