SP1812-184J
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812-184J
Description:
FIXED IND 180UH 172MA 6.7OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 154mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 172 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.7Ohm Max
Inductance 180 µH