SP1812R-122K
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812R-122K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 1.2UH 1.51A 88MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.89A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.51 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 88mOhm Max
Inductance 1.2 µH