SP1812R-333H
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812R-333H
Description:
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 359mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 408 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 33 µH