SP1812R-334G
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812R-334G
Description:
FIXED IND 330UH 136MA 10.9OHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 113mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 136 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.9Ohm Max
Inductance 330 µH